Partnerzy

  

  • Oferty pracy dla przedszkolanek

    IB-Studia Interdyscyplinarne sp. z o.o. poszukuje dla swojego partnera – Internationaler Bund – w Niemczech osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku "Nauczyciel/nauczycielka wychowania przedszkolnego"

  • Kursy językowe

    Od 2014 r. IB Studia prowadzi intensywne kursy języka polskiego jako obcego oraz warsztaty z przygotowania międzykulturowego dla wyjeżdżających do Niemiec.

  • Kształcenie zawodowe

    Realizujemy projekty mające na celu promocję kształcenia zawodowego. Współpracujemy ze szkołami zawodowymi oraz ośrodkami kształcenia zawodowego

Nauka i praca

Nauka zawodu i podjęcie pracy w Niemczech


IB-Studia Interdyscyplinarne sp. z o.o. poszukuje osób zainteresowanych podjęciem pracy w Niemczech na stanowisku:

Nauczyciel/ nauczycielka wychowania przedszkolnego

Do pracy w niemieckich przedszkolach poszukujemy zaangażowanych i aktywnych osób chcących pracować zgodnie ze swoim wykształceniem i gotowych na podjęcie pracy za granicą.

Do składania aplikacji zachęcamy absolwentów studiów pedagogicznych (pedagogika przedszkolna, wczesnoszkolna, specjalna, opiekuńcza) oraz osoby będące w trakcie zdobywania odpowiedniego wykształcenia kierunkowego, posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi.  Zapraszamy także osoby które mają wykształcenie pedagogiczne, inne niż przedszkolne, gdyż istnieje możliwość uzupełnienia różnic programowych niezbędnych do pracy na danym stanowisku.

Od kandydatów oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego, bardzo dobrego kontaktu z dziećmi, kreatywności oraz dobrych zdolności organizacyjnych.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego odpowiedzialny jest za opiekę i organizację zajęć (plastycznych, muzycznych, teatralnych, tanecznych) danej grupy dzieci. Przygotowuje i przeprowadza zabawy adekwatne do wieku dzieci. Nauczyciel dba o prawidłowy rozwój dziecka pozwalający na jego samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie. Do jego zadań należy także pomoc w ubieraniu, przy jedzeniu, w przewijaniu. Pozostaje także w ciągłym kontakcie z rodzicami dzieci informując ich na bieżąco o postępach dziecka.

Umowa o pracę zostanie zawarta bezpośrednio z niemieckim pracodawcą. Spółka  ze swojej strony zapewnia pomoc w nawiązaniu kontaktu z niemieckim pracodawcą, przygotowaniu dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy, a także pomoc w organizacji wyjazdu.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego i odesłanie go  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)”.

Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z  kandydatami celem umówienia się na spotkanie.

Podjęcie pracy w zawodzie ''dyplomowany opiekun osoby starszej'' poprzedzone 3-letnią nauką zawodu i kursem językowym w Niemczech.

 W 2013 r. realizowaliśmy projekt skierowany do osób, które chciały podjąć naukę w ramach zawodu „opiekun osoby starszej”. Oferta obejmowała naukę języka niemieckiego w Stuttgarcie lub Tybindze, praktykę w domu opieki nad seniorami, oraz uzyskanie tytułu „opiekun osoby starszej”. Program gwarantował podjęcie pracy w zawodzie (umowa na czas nieokreślony) w renomowanej placówce opieki nad osobami starszymi. Uczestnicy mieli zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, a w takcie nauki mieli wypłacane comiesięczne kieszonkowe.

Projekt „The job of my life”

Realizowany w 2014 r. projekt „The job of my life” umożliwiał młodym bezrobotnym osobom z krajów UE podjęcie nauki zawodu z możliwością zatrudnienia w Niemczech w zawodach deficytowych min. w zawodzie „dyplomowany opiekun osób starszych”.

 Program obejmował m.in.:
- kurs języka niemieckiego w Polsce (dofinansowanie kursu języka niemieckiego w wymiarze max. 400 godzin lekcyjnych)
- zwrot kosztów podróży na rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą
- zwrot kosztów podróży i kosztów przeprowadzki w przypadku podjęcia nauki zawodu
- udział w praktyce zawodowej u pracodawcy przed rozpoczęciem nauki zawodu
(max. 12 tygodni)
- równolegle do praktyki udział w kursie języka niemieckiego (w wymiarze max. 210 godzin lekcyjnych)
- stypendium stażowe oraz dodatkowe wsparcie finansowe podczas trzyletniej nauki zawodu (niem. Ausbildung)


Program finansowany był przez niemieckie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Udział w programie był bezpłatny.

Oferta pracy dla personelu medycznego

Oferta skierowana była do kandydatów posiadających kilkuletnie doświadczenia w pracy w szpitalach lub klinikach gotowych do podjęcia pracy za granicą. Wymogiem koniecznym do podjęcia pracy było posiadanie certyfikatu lub zdanie egzaminu z języka niemieckiego na poziomie B2. Kandydatom nieposługującym się biegle językiem niemieckim lub nieznającym go w ogóle oferowano możliwość udziału w intensywnym kursie języka niemieckiego wraz z zakwaterowaniem i częściowym wyżywieniem odbywającym się terenie Niemiec.

Kurs złożony kurs składał się z dwóch modułów (pierwszy trwał 17 tyg i kończył się egzaminem na poziomie B1- średniozaawansowanym niższym, drugi trwał kolejne trzy miesiące i kończył się egzaminem na poziomie B2 - średniozaawansowanym wyższym). Po zdaniu egzaminu na poziomie B1 następowało podjęcie pracy na stanowisku Pomoc pielęgniarki/pielęgniarza. Po zaliczeniu drugiego modułu podejmowało się pracę jako samodzielna pielęgniarka. Istniała możliwość uzyskania niemieckiego certyfikatu językowego na poziomie B2 zapewniającego awans zawodowy. W trakcie kursu udzielano pomocy w uzyskaniu kwalifikacji pielęgniarskich w Niemczech.