Partnerzy

  

  • Oferty pracy dla przedszkolanek

    IB-Studia Interdyscyplinarne sp. z o.o. poszukuje dla swojego partnera – Internationaler Bund – w Niemczech osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku "Nauczyciel/nauczycielka wychowania przedszkolnego"

  • Kursy językowe

    Od 2014 r. IB Studia prowadzi intensywne kursy języka polskiego jako obcego oraz warsztaty z przygotowania międzykulturowego dla wyjeżdżających do Niemiec.

  • Kształcenie zawodowe

    Realizujemy projekty mające na celu promocję kształcenia zawodowego. Współpracujemy ze szkołami zawodowymi oraz ośrodkami kształcenia zawodowego

Projekty europejskie

IB Studia Interdyscyplinarne Sp. z o.o. z Krakowa jako partner w projektach europejskich ERASMUS +.

Mamy doświadczenie w realizacji projektów zarówno jako beneficjent programu ERASMUS +, jak i jako organizacja przyjmująca i pośrednicząca w realizacji praktyk zawodowych w krakowskich instytucjach i organizacjach związanych z kształceniem zawodowym.

Zajmujemy się organizacją miejsc praktyk poczynając od nawiązania kontaktu między instytucją przyjmującą, a praktykantami poprzez zorganizowanie im zakwaterowania i wyżywienia (jeśli zachodzi taka potrzeba) po organizację wycieczek tematycznych oraz organizację czasu wolnego. Realizujemy także kursy języka polskiego jako języka obcego.

W trakcie realizacji projektu zajmujemy się stałym monitoringiem przebiegu praktyki z wykorzystaniem narzędzi ewaluacyjnych stosowanych w projektach europejskich, a także wydajemy dokumenty Europass.

W trakcie praktyki utrzymujemy stały kontakt z praktykantem oraz opiekunem praktyk. Dla osób zainteresowanych zajmujemy się także organizacją wizyt w firmach i zakładach pracy związanych z zawodem. Zajęcia praktyczne chętnie uatrakcyjnimy ofertą kulturalną, organizacją wycieczek tematycznych oraz pomożemy w doborze oferty rozrywkowej.

Pomagamy w nawiązaniu kontaktu między szkołami, firmami i placówkami szkolenia zawodowego w Polsce i w Niemczech. Organizujemy pobyty kadry pedagogicznej w ramach wizyt studyjnych (w ramach „job shadowing”).

W trakcie realizacji projektu jesteśmy do dyspozycji we wszystkich kwestiach organizacyjnych i związanych z pobytem („helpdesk 24/7”).

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją wspólnych projektów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.